آموزش رنگ مو مش با فویل

آموزش رنگ مو مش با فویل
آموزش مش کردن با فویل

تقسیم بندی موی سر

 اگر سر مشتری شما بزرگ و حالت مربع بود می توانید از پشت سر موها را ۲ قسمت و موهای پشت سر را ۳ قسمت کنید، موی بالای سر را داخل یک کیلیپس و موی بغل های سر را داخل ۲ کلیپس قرار دهید.

آموزش مش کردن با فویل

قرار دادن فویل

«مزیت فویل ها: این نوع فویل ها، فویل هایی هستند که به وسیله یک چسب زبر و یک چسب نرم درست شده-اند. مزیت این فویل ها این است که پاره نمی شوند و قابلیت شستشوی مکرر و استفاده مجدد را دارند. شما وقتی از فویل های معمولی مش استفاده می کنید ممکن است در قسمت زیرین فویل ها پاره شوند و موهای شما دچار نشتی شود.

چسب این فویل ها باعث می شود به هیچ عنوان فویل شما حرکت نکند و در قسمت ریشه نیز دچار نشتی نمی شود.»

آموزش مش کردن با فویل

آموزش مش کردن با فویل

برای اینکه فویل های ما نشت نکنند قسمت زبر را زیر کار قرار می دهیم و یک سانت بالای آن را یک تای ریز می زنیم؛ مواد دکلرمان را که کاملا سفت و شبیه خامه است درست می کنیم و روی فویل می زنیم و باعث می شود به محض اینکه موها را روی فویل قرار دهیم کاملا روی فویل چسبیده و حرکت نکند.

آموزش مش کردن با فویل

آموزش مش کردن با فویل

 

وقتی که فویلمان روی سر نصب شد موادی را که سفت درست کردیم به صورت افقی، عمودی و مایل روی موها می زنیم و اگر موی مشتری خیلی بلند بود موها را تا بزنید تا اینکه موها کاملا به مواد آغشته بشود و روی فویل قرار بگیرد.

فویلی را که بالای آن چسب نرم دارد را روی فویل اول قرار می دهیم و از طرفین تا کرده و قسمت پایین را نیز تا می زنیم.

آموزش مش کردن با فویل

آموزش مش کردن با فویل
آموزش مش کردن با فویل

زمانی که همه فویل ها بسته شد و دیگر برای چک کردن نیازی نیست، فویل اول را بکنید، از قسمت پایین جدا می کنیم، موادمان را مجددا روی قسمت اول می زنیم و فویل را می بندیم.

 نکات مهم در مش کردن مو با رنگ :

     – بهتر است که در وحله اول پودر با اکسیدان ۱ ترکیب شود چون ممکن است سرعت عمل شما عزیزان پایین باشد و پایه ها یکدست در نیایند، در ضمن وقتی که شما با اکسیدان قوی کار می کنید باعث می شود که موها خشک شود و روی پایه ۶ و ۷ بایستد(stop کند).

مشکل بسیاری از خانم های مواد کار(و حتی عزیزانی که در منزل موی خود را مش می کنند)، زمانی است که مو به پایه رسیده است، ممکن است یک قسمت پشت سر به پایه رسیده باشد و یک قسمت نیز به پایه نرسیده باشد در این زمان شما از یک حوله یکبار مصرف خشک استفاده کنید و آن مویی را که به پایه رسیده است را به وسیله حوله خشک تمیز کنید و کاملا خشک قرار بدهید و زمانی که همه موها به پایه رسید آن وقت موها را داخل سرشور آبکشی کنید.

آموزش مش کردن با فویل

مشکل بعدی لایه هایی است که به صورت آزاد گذاشته می شود ممکن است شما حالت هلالی،زیگراگ یا اتوبانی مورا جدا کنید و لایه هایی که مابین آنها است موقع شستشو مزاحمت ایجاد کند و موقع رنساژ موها با هم قاطی شود، پس بهتراست که لایه های مابین را با همدیگر ببافید و موقع شستشو هم این بافت باز نشود و رنساژ شما به راحتی انجام می شود و این رنساژ شما به لایه های آزاد نمی خورد و موادتان هم از بین نمی رود و هم اضافه استفاده نمی شود.

نکته ی بعدی که حائز اهمیت است،زمانی که شما مش با فویل انجام می دهید سعی کنید دستانتان را با وازلین طبی چرب کنید و یک دستمال تمیز کنار دست داشته باشید.

 احیانا اگر مواد دکلره به دستانتان خورد با دستمال تمیز کنید، وقتی که دستکش می پوشید مواد دکلره به دستکش ما بخورد و به قسمت هایی که نمی خوایم مش کنیم برخورد کند و مورا دچار لک کند؛ پس بنابراین خود من وقتی کار می کنیم به هیچ عنوان دستانم هم به مواد دکلره آغشته نمی شود.

برای ترمیم های مش با فویل می توانید قسمت هایی را که قبلا مش داشته در قسمت انتهای ساقه از یک طرف فویل بیررون بذارید و حتما از مواد بدون آمونیاک استفاده کنید که این مواد گاز جمع نمی کند و باعث نمی شود که قسمت هایی که قبلا مش داشته دچار آسیب دیدگی شود.

بعد از اینکه موها را رنساژ کردید موها را توی سرشور آبکشی می کنید و موهایی که بافته شده و لایه های مابین است باز می شود، و یک مش بالیاژ و خیلی زیبا خواهید داشت.

آموزش مش کردن با فویل

با تکنیک هایی که خدمتتون عرض کردیم یک فویل بدون نشتی خواهید داشت.

لازم به ذکر است که هایلایت مو با فویل نیز مشابه همین آموزش است فقط باید بدانید که تفاوت مش و هایلایت در این حده که ۱-اگر رنگ موی پایه و تکه های انتخابی تا ۳ درجه باشد، های لایت نامیده میشه، و اگر این تفاوت از ۵درجه بیشتر باشه، مش میشه. و ۲-در هایلایت از رنگ مواستفاده میشه در حالیکه مش با استفاده از پودر دکلره انجام میشود.

امیدوارم از این مطلب آموزشی استفاده لازم رو ببرید،منتظر نظر و سوالاتتون هستیم…

آموزش توسط : انوشه شفیعی

گرداورنده : خداوندی

منبع : لوازم آرایشی سورا

سورا

شرکت سورا سعی دارد تا با قرار دادن اطلاعات سودمند در رابطه با استفاده صحیح از لوازم آرایشی و همچنین معرفی لوازم آرایشی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران شما را در انتخاب و استفاده از آن یاری نماید.

این پست دارای 5 نظر است

 1. ناهید

  ممنون.برخلاف بسیاری از آموزش ها،شما با بخشندگی نکات مهمی را آموزش داده اید.

 2. ليان

  از کجا میتونم این فویلو تهیه کنم؟!
  فویلی که دارای یک چسب زبر
  و
  یک چسب نرم است

  ؟؟؟

 3. ملینا

  نکات خیلی ریز ومفیدی گفتین همیشه من با موهای مزاحمی که قاطی میشدن بارنگساژ مشکل داشتم مرسی عزیزه دل

 4. مریم

  سلام آدرس اینستاگرام دارید

دیدگاهتان را بنویسید