تفاوت بین روش رنگ مو امبره،سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ و فویل

حتما تا به حال اصطلاحات آرایشی مو مانند بالیاژ، آمبره، سامبره، کالر ملتینگ و فویل را شنیده‌اید. اما چه تفاوتی میان آن‌ها است و به چه معنی می‌باشند؟!
آخرین روشهای رنگ مو که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، آمبره، سامبره، بالیاژ و فویل و کالر ملتینگ می باشند، که امروز تفاوت این تکنیک ها را یاد خواهید گرفت.

بالیاژ

لغت فرانسوی میباشد و به تکنیکی گفته میشود که در آن، آرایشگر آزادانه میتواند هر رنگی را که میخواهد روی موی مشتری انجام دهد و نسبت به روش فویلی نتیجه ی ملایمتری داشته و توناژ رنگ نسبت به رنگ زمینه تفاوت زیادی ندارد. این تکنیک بین ستارگان هالیوودی و بازیگران سینمایی بسیار رواج دارد.

آمبره

آمبره هم یکی ازمحبوب ترین تکنیکها در سال های اخیر است و محبوبیت آن همچنان ادامه دارد. در رنگ مو به روش آمبره، رنگ تیره از ریشه شروع میشود و هرچه به ساقه میرسد روشنتر میشود. در روش آمبره مثل کوتاهی مو موها را تقسیم بندی کنید و به تعداد  ۸ و ۱۰ تکه گیره بزنید موها را روی صفحه دیسک صاف بازکرده و رنگ کنید.

سامبره

رنگ کردن مو به روش سامبره(یا همان sombre) در حقیقت یک آمبره‌ی ملایم و روشن است که در آن، رنگ‌ها را طوری ترکیب می‌کنند (و بالاتر به سمت ریشه می‌زنند) که نتیجه به طبیعی‌ترین حالت ممکن برسد. اگرچه، در انتها همه جای مو روشن می‌شود و فقط جاهای اندکی از مو به صورت تیره باقی می‌ماند. روش جدیدی نسبت به آمبره است. سامبره ترکیبی ازآمبره وبالیاژ میباشد تغییر رنگ از تیره به روشن ملایمتر ازآمبره است. رنگ موی به حالت سامبره در رنگ های مختلفی قابل پیاده سازی است و همچنین برای موهای بلوند ها (blonde) نیز می تواند استفاده شود. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که روش رنگ کردن مو به صورت سامبره چیست و یعنی چه؟ امیدواریم که متوجه شده باشید که حالت رنگ مو در سامبر به چه صورت می باشد.

کالر ملتینگ

روش دیگری هم به نام کالر ملتینگ که مشابه با آمبره و سامبره میباشد با این فرق که از سه رنگ یا بیشتر در موی مشتری استفاده میشود واز هر رنگی در ریشه شروع میکنیم به ساقه که میرسیم نسبت به موی مشتری یک مقدارتوناژ روشنتر میشود و میتوانید از تنوع رنگهای گرم درکنارهمدیگر و یا رنگهای سرد درکنارهم استفاده کرد.

فویل

از فویل برای هایلایت کردن استفاده می‌شود و به دلیل کنترل راحتر و بهتر روی در زمان اجرا، استفاده از چندین رنگ در یک پروسه، مدیریت ساده‌تر مقدار مصرف از ماده‌ی رنگ کننده و جدا کردن موهای مورد نظر به عنوان رنگ پایه (یا رنگ اصلی مو) یکی از تکنیک‌های قدیمی و مورد پسند می باشد. البته این تکنیک هزینه‌ی بیشتری نیسبت به تکنیک‌های دیگر دارد (هزینه‌ی فویل و چند رنگی یا چند بعدی استفاده کردن رنگ‌ها) برای استفاده از فویل نیز باید موها را به قسمت‌های مختلف تقسیم کرد و لایه‌ای نازک از مو را انتخاب کرده، فویل را زیر آن قرار داده و رو را رنگ بزنید و سپس فویل را ببندید.

طیف مشترک این تکنیک ها دکلره کردن مو است که ازساقه ،مو را روشن می کنید و به پایه ۶ و ۷ که رساندید حالا آمبره سامبره و یا خواستید توناژش را تیره تر باشد تکنیکی که تیره تر است را تا پایه ۴ میرسانید و در تکنیکی که روشن تره تا پایه ۷ میرسانید و تا ۸ و ۱۰ هم میتوانید برسانید و از روی مو کلا رویش را رنگساژ میکنید.
در این نوع تکنیک ها میتوانید از رنگهای فانتزی ژله ای و یا رنگهای دائم و رنگساژ ها از روی دکلره انجام دهید و از کل ریشه به طرف ساقه ی مو تا نوک مو  رنگساژتان را استفاده کنید و بعد ازپنج تا الی یک ربع مکث، مو رابشوئید و رنگ دلخواه را که میخواهید بدست آورید.

در روش بالیاژ اختلاف زمینه مو بارنگ انتخابی چندان تفاوتی ندارد ۳ تا ۴ درجه همان موی مشکی با واریاسیون آبی کار شده بالیاژ می باشد و رنگ قهوه ای با توناژ طلایی درقسمت ریشه موکار شده است.

در روش آمبره اختلاف ساقه و ریشه خیلی زیاد است .اختلاف از یک تا ده درجه میتواند باشد. بعد از دکلره کردن نوک موها ترکیب دودی یک درجه تیره تر از دکلره ای که کردید و با استفاده از واریاسیون آبی و بنفش استفاده کنید.

در روش سامبره اختلاف ریشه و سر و ساقه سه مرحله‌ای است و توناژ به تدریج روشن میشود و یکدفعه از تیره به روشن نمیرود. برای اینکه مرزبین رنگها مشخص نشود وسط مویی که میخواهید دکلره کنید راباید حسابی چرب کنید و از واریاسیون رنگ مناسب یا حمام رنگ استفاده کنید.

حمام رنگ

منظور از حمام رنگ وقتی دکلره کردید و میخواهید به پایه ۷ برسانید میخواهید رنگ اصلی را بگذارید منتها میخواهید دوامش بیشتر شود و زود نپره باید با دوبار شستشو یک سوم رنگ انتخابی را با سه برابر اکسیدان ۹ درصد (مواد شل باید باشد) حدود ۵ دقیقه روی مو بماند بعد از ۵ دقیقه مکث موها را میشویید و با اکسیدان متناسب ۶ یا ۹ به نسبت مساوی ترکیب می کنید و روی سر میگذارید و رنگساژ میکنید.

روشن کردن مو یا دکلره کردن مو

برای دکلره کردن موها را باید دوبار شارژ کرد ،با یک مرحله نمی شود مو را به پایه ۱۰ رساند، مویی که مقاومت میکند حتی تا سه مرحله هم می شود کارکرد .
اول باید به پایه ۴، بعد به پایه ۷، بعد به پایه ۱۰ میرسانید. شروع کار هم با اکسیدان ۹ درصد میباشد . اگر مجبور باشید از اکسیدان ۱۲درصد باید استفاده کنید. برای مویی که راحت است با دو مرحله میتواند به پایه برسد، میتوانید شوک اکسیژنه بدهید.
شوک اکسیژنه درمرحله اول که پودر را گذاشتید با اکسیدان ۹ درصد حدودا به پایه رسید با آب سرد با آب پاش به مو شوک میدهید تا پیگمنت زردی که داخل مو که به سطح مو آمده است ولی از فلس مو خارج نشده بالاترب یاید با آب پاش و آب سرد شوک دهید بعد دکلره را میشوید دوباره به مواد میگیرید و تقریبا ۵ تا ۱۰ دقیقه مکث به پایه ۱۰ میرسانید و رنگساژ را استفاده کنید.

امیدواریم از مطلب ارائه شده در رابطه با روش رنگ کردن موها به صورت سامبره، آمبره و سایر روشهای دیگر، اطلاعات کافی کسب کرده باشید، سپاس گزاریم که همراه سورا هستید.

منیع : مدل مو سورا
[sg_popup id=10]

[contact-form-7 id=”55457″ title=”فرم تماس مدل مو”]

سورا

شرکت سورا سعی دارد تا با قرار دادن اطلاعات سودمند در رابطه با استفاده صحیح از لوازم آرایشی و همچنین معرفی لوازم آرایشی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران شما را در انتخاب و استفاده از آن یاری نماید.

این پست دارای یک نظر است

  1. غزل

    در مرحله دوم دکلره کردن بعد ده دقیقه مکث که به پایه ۱۰ رسید مو را شسته برای رنگساژ چقدر باید مکث کردید.

دیدگاهتان را بنویسید