کانتور و هایلایت در گریم و میکاپ انواع صورت

کانتور و هایلایت در گریم و میکاپ انواع صورت

کانتورینگ و هایلایتینگ در واقع تکنیکی است که خیلی سال است که توسط افراد حرفه ای در گریم تئاتر مورد استفاده قرار می گرفت. اما چند سالی است که این تکنیک تبدیل به قسمتی از آرایش شخصی در سالن های زیبای متداول شده است.
کانتورینگ یکی از ترفندهای آرایش و گریم می باشد که معمولا از پودر یا کرم فشرده برای کانتور و هایلایت استفاده می شود. برای کانتور دو سه درجه تیره تر از رنگ پوست و برای هایلایت دو سه درجه روشن تر از رنگ پوست انتخاب می شود.
در کانتورینگ قسمت هایی از صورت مثل بینی، چانه ،گونه و پیشانی را تیره تر می کنند و فرم می دهند و هایلایت هم قسمتهایی از صورت را روشنتر و بر جسته تر می نمایند. البته ممکن است شما ویدئو های زیادی دریوتوپ و اینستاگرام دیده باشید که مملو از کانتور و هایلایت می باشد، اما خیلی موافق نیستم، هر روز برای آرایش روزانه از این تکنیک استفاده شود.

دو دلیل مهم برای استفاده از کانتور وجود دارد، یکی شکل دادن و فرم دادن به صورت و دیگری رفع کردن بعضی عیوب صورت می باشد.

 

کانتور و هایلایت صورت بیضی

صورت بیضی شکل، نرمال ترین حالت صورت است که همه چیز در آن متقارن است. برای کانتور کردن، صورت بیضی را به عنوان راهنما استفاده می کنیم. چون صورت حالت های مختلف دارد و هیچ فرم صورتی کاملا پرفکت و زیبا نمی باشد.

برای کانتور صورت های مختلف اول سراغ صورت بیضی شکل می رویم که ویژگی هایی که دارد، درازای صورت ۱/۵ برابر پهنای آن است و هیچ زاویه ای درقسمت های چانه و فک وجود ندارد و یا خطی روی محل رویش مو روی پیشانی نیست و تقریباً می توان گفت فرم صورت شبیه یک تخم مرغ برعکس است.
تمام ویژگی هایی که گفته می شود را باید بدانید که برای هر فرم صورتی چه مدل کانتوری باید انجام دهید و این سخت ترین مرحله کانتور کردن می باشد که فرم صورت را باید بتوان تشخیص‌ داد. چه قسمتهایی باید کانتور شود. در صورت بیضی ،کناره های پیشانی است و خط رویش موها که باعث می شود که پیشانی یک کمی باریکتر به نظر آید و همینطور زیر استخوان گونه است که از وسط گوش به طرف دهان و هایلایت هم وسط پیشانی، وسط چانه ،زیر چشم ها و روی استخوان بینی می باشد.

 

 

کانتور و هایلایت صورت گرد

درازای صورت تقریباً با پهنای صورت تقریباً یکی می باشد و هیچ زاویه‌ای هم در قسمت فک و چانه وجود ندارد. کانتور کردن هم کناره های پیشانی است تا روی گونه ها و اینکه قسمتهای پهن باریکتر به نظر آید و همینطور زیر استخوان گونه تا وسط گونه به طرف پایین که طول صورت بیشتر شود و همین طور برای هایلایت وسط پیشانی وروی بینی استخوان گونه و همچنین استخوان ابرو.

 

کانتور و هایلایت صورت مستطیلی

صورت مستطیلی پهنای خط رویش موها و استخوان فک تقریبا یک اندازه است ودرازای صورت از پهنای آن بیشتر است.
برای کانتور کردن باید کناره های پیشانی تا خط رویش موها کمی باریکتر به نظر بیاید،زیر استخوان فک تا خود فک باریکتر شود همینطور زیر استخوان گونه است که از قسمت گوش می آید وسط گونه و همینطور برای هایلایت وسط چانه و زیر چشم ها.

کانتور و هایلایت صورت قلبی

درصورت قلبی شکل که عرض گونه ها از خط رویش مو بیشتر است چانه تیز و باریک است و خط رویش مو روی پیشانی شکل قلب مانند دارد . برای کانتور کردن آن کناره پیشانی و شقیقه هارا تابالای قسمت صورت را کانتور میکنیم و همین‌طور استخوان زیرگونه و همینطور زیر چانه و برای هایلایت وسط پیشانی وزیر چشم و وسط چانه.

 

 

کانتور و هایلایت صورت مربع

یک فرم دیگرصورت هم هست که البته خیلی نادر است ،صورت مربع شکل می باشد که فرم صورت درازا و پهنای صورت یکسان اس و پهنای خط رویش مو و استخوان فک تقریبا یک اندازه است .برای کانتور کردن آن کناره های پیشانی را و خط رویش موها را باریکتر میکنیم تا باریک به نظر بیاید و زیر استخوان فک و زیر استخوان گونه و برای هایلایت زیرچشم ها و وسط چانه.

کانتور و هایلایت صورت کشیده

 

ویدیوی از کانتور و هایلایت در ۵ گام ساده را مشاهده نمایید

 

چند نمونه از براش ها که در کانتور و هایلایت استفاده می شود

چند نمونه از براش ها که درکانتور مورد استفاده قرار میگیرد را برایتان گذاشتیم که براشهای خیلی خوب و متنوعی می باشدکه فقط برای این کار ساخته شده که کار کانتور را خیلی راحت تر میکند و اینکه بعضی ها ترجیح می دهند که برای فیکس کردن از اسفنج استفاده نمایند.

 

منبع : مدل مو سورا

سورا

شرکت سورا سعی دارد تا با قرار دادن اطلاعات سودمند در رابطه با استفاده صحیح از لوازم آرایشی و همچنین معرفی لوازم آرایشی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران شما را در انتخاب و استفاده از آن یاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید